كاشت موي طبيعي

بواسير در خانم ها

عارضه بواسير مي تواند در خانم ها شدت بيشتري پيدا كند علل بروز آن و روش هاي درماني مناسب براي آن را مي خواهيم در اين مطلب بدانيم و با جراح عمومي در اين زمينه مشورت كنيم

يك متخصص جراحي عمومي گفت: زنان بيش از مردان در معرض ابتلا به هموروئيد قرار دارند كه مهم ترين علت آن يبوست هاي پس از زايمان است.
دكتر منوچهر امامي با بيان اينكه علاوه بر ژنتيك، يبوست به عنوان مهم ترين علت ابتلا به بيماري هموروئيد به شمار مي رود، اظهار كرد: زور زدن در هنگام دفع مدفوع يكي ديگر از علل ابتلا به هموروئيد يا همان بواسير است.
وي در خصوص علائم هشداردهنده هموروئيد گفت: برآمدگي در دور مقعد، درد در ناحيه مقعد و خونريزي از مقعد از نشانه هاي ابتلا به بواسير است. همچنين خونريزي از مقعد پس از اجابت مزاج رخ داده كه به صورت خون روشن است.
اين جراح عمومي در ادامه تاكيد كرد: در مرحله اول براي بيماران روش درمان بواسير خانگي را انتخاب مي كنيم به طوريكه به بيماران توصيه مي شود براي بهبود وضعيت خود از غذاهاي ملين و موادي مانند روغن زيتون، كاهو، برگ زردآلو و انجير استفاده كنند. نوشيدن روزانه هشت ليوان آب بويژه براي خانم هايي كه دچار يبوست پس از زايمان شده اند، به جلوگيري از خشكي روده كمك مي كند.
وي گرم نگه داشتن مقعد پيش از اجابت مزاج را از راه هاي درمان بواسير در مرحله اول دانست و افزود: نشستن در آب گرم به مدت پنج دقيقه پيش از دفع مدفوع و گذاشتن حوله داغ بر روي مقعد، به درمان يبوست و كاهش خونريزي هموروئيد كمك مي كند.
امامي گفت: وقتي بيماري همورئيد با درمان هاي خانگي بهبود پيدا نكند درمان جراحي را در پيش خواهيم گرفت. جراحي بواسير يك عمل ساده و بدون خطر است. مراقبت هاي بعد از عمل مانند استفاده از غذاهاي فيبردار و ملين و پيشگيري از بروز يبوست، در بهبود كامل بيماري تاثير بسزايي دارد.
اين متخصص جراحي عمومي تصريح كرد: ممكن است برخي از بيماران پس از انجام جراحي دچار عوارضي نظير بي اختياري موقتي مدفوع يا گاز شوند. در بيشتر بيماران ديده شده كه شقاق با همورئيد اشتباه گرفته مي شود اما بايد دانست در بيماري شقاق بيرون زدگي وجود ندارد و زخم در قسمت فوقاني سوراخ مقعد ايجاد شده است.
اين متخصص جراحي عمومي با بيان اينكه در بيماري شقاق فرد درد زيادي را به همراه خونريزي تحمل مي كند، افزود: ممكن است فرد مبتلا به هموروئيد خونريزي را تجربه نكند.
وي معاينه باليني را راه تشخيص هموروئيد و شقاق دانست و توصيه كرد: با توجه به اينكه 10 تا 20 درصد از افراد جامعه به هموروئيد مبتلا شده اند، توصيه مي كنيم براي پيشگيري از اين بيماري روزانه هشت ليوان آب بنوشيد و غذاي گياهي مصرف كنند.

برچسب: بواسير،درمان بواسير،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۵۸:۰۰ توسط:علي سيفي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
طراحی سایت
طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی
www.webcando.ir

تابلو سازی
خدمات تابلو سازی پرکاس
perkasco.com

درمان بواسیر
درمان بواسیر با آخرین متد
clinicdarman.com/بواسیر-هموروئید/درمان-بواسیر/

شبیه ساز پرواز
خرید تجهیزات پرواز و شبیه سازی
www.irfly.ir

درمان هموروئيد با لیزر
درمان بواسیر با لیزر و هموروئید
clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی و منزل چید فرم
www.chidform.com/

نمای چوب
ترمووود و چوب نمای شرکت بریج
www.bridgeco.ir/

شقاق چیست
همه چیز درباره شقاق
www.darmancolorectal.com/fissure

فیشر
همه چیز درباره فیشر
www.darmancolorectal.com/fissure


طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
www.webcando.ir/web-design/marketing-site-design.html